O co chodzi w polityce?

Polityka to temat, o którym można powiedzieć bardzo dużo. Co więcej, nie ulega wątpliwości, że jest to temat, który wzbudza wiele emocji. Można wręcz stwierdzić, że ludzie wykłócają się o poszczególne partie – czy słusznie?

Zdrowy rozsądek

Niełatwo streścić to, co związane jest z polityką. Na pewno każda osoba powinna zadać sobie pytanie, czy wiem, o co chodzi w polityce? Nie wszyscy muszą się z tym zgodzić, ale realia wydają się bezwzględne – z perspektywy polityków najważniejsze jest zdobycie władzy. Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w obozie rządzącym – pojawiają się spory i można powiedzieć, że na sporach się kończy. Trudno przypuszczać, że końce sporów mają związek z czymś więcej niż utrzymaniem się w największym obozie.

Ważny jest też zdrowy rozsądek obywateli, a tego chyba często brakuje. Wracając do wspomnianych kłótni, różne wizje świata to nie jest nic złego, problem zaczyna się na poziomie argumentów. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym rzeczowych argumentów po prostu brakuje. Ponadto dochodzi masa niezdrowych emocji.

Wpływ telewizji

Nie sposób też zapomnieć o tym, że na poziom dyskusji poniekąd wpływa telewizja. Warto też dodać, że nie chodzi o jedną stację – wszystkie stacje mogą mniej lub bardziej kreować rzeczywistość. Nietrudno też zauważyć, że ludzie są podatni na działania telewizji.

Dyskusja na poziomie

Każda osoba ma prawo do własnej oceny, ale wszelkie dyskusje należy prowadzić z klasą. Weźmy sobie za przykład spór o małżeństwa homoseksualne – jedna i druga strona musi przedstawić swój punkt widzenia. Oczywiście analogicznie powinno się postępować w każdym przypadku.