Start kanału TVP Kobieta!

Telewizja Polska postarała się o prezent z okazji Dnia Kobiet – od dzisiaj nadaje kanał TVP Kobieta. Kanał ten jest poświęcony oczywiście piękniejszej połowie tego świata. Chęć stworzenia tego kanału na pewno należy ocenić pozytywnie. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że pomysł to jedno, a wykonanie drugie. Zresztą wystarczy przejrzeć komentarze w internecie – zapowiedź kanału wzbudziła kontrowersje.

Czego możemy się spodziewać?

Zacznijmy może od tego, że start kanału miał miejsce dziś o godz. 5:30. Kanał jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej na multipleksie ósmym (MUX-8, częstotliwość VHF 174-230 MHz) – zastąpiono TVP Rozrywka. Warto również podkreślić, że w tym momencie kanał nie jest dostępny we wszystkich kablówkach.

W ten sposób dochodzimy do ramówki. Każda osoba ma prawo mieć własną opinię, ale wydaje się, że ramówka nie wzbudzi zachwytu wielu kobiet (oczywiście wyznacznikiem zawsze są wyniki oglądalności). Mówiąc wprost – postawiono na stereotypowe podejście. Nawiązując do szczegółów, na pewno należy spodziewać się telenoweli czy programów o urodzie, modzie, zdrowiu i zakupach. Celem jest stworzenie kanału o tematyce lifestyle’owej, poradnikowej i rozrywkowej. Gdyby jakąś panią interesowało np. założenie firmy, kanał TVP Kobieta nie okaże się pomocny. Z jednej strony niełatwo wszystkim dogodzić, a z drugiej można zrozumieć żal związany z brakiem wsparcia dotyczącego przedsiębiorczości. Ponadto pamiętajmy, że nigdy nie wolno wykluczyć dokonania pewnych korekt. Na dobrą sprawę wszystko zależy od polityki stacji i rzecz jasna wspomnianych wyników oglądalności. Można powiedzieć, że wyniki oglądalności determinują działania.