W Krośnie zatrzymano trzech nielegalnych imigrantów

Straż graniczna

W podkarpackiej miejscowości Krosno Straż Graniczna dokonała zatrzymania trójki afgańskich imigrantów. Osoby te trafiły do ośrodka dla cudzoziemców.

Celem były Niemcy

W zatrzymanie cudzoziemców duży wkład miał jeden z funkcjonariuszy Straży Granicznej, który w tym dniu akurat nie pełnił służby. Funkcjonariusz przebywał na krośnieńskim dworcu PKS, gdzie zauważył cudzoziemców. Po wezwaniu na miejscu patrolu Straży Granicznej próbowano wylegitymować te osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 16 i 18 lat nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów.

W wyjaśnianie całej sprawy zaangażowano także tłumacza. Obcokrajowcy wyznali, że ich celem były Niemcy a w podróż wybrali się w naczepie ciężarówki z Rumunii. Mężczyźni wyznali także, że za przerzut z Afganistanu do Europy zapłacili po około 2 tysięcy dolarów. Cała trójka spędzi teraz trzy miesiące w ośrodku dla cudzoziemców. Wobec nich została również wszczęta tzw. procedura dublińska.

Jak podaje Bieszczadzka Straż Graniczna od początku roku funkcjonariusze dokonali zatrzymań 68 osób. W głównej mierze byli to obywatele Afganistanu oraz Turcji. Polska miała pełnić rolę przystanku w podróży do Europy Zachodniej.

Przeczytaj również:

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Łodzi

Policja sprawdza czy ludzie zakrywają usta i nos

Dodaj komentarz