Piotr Pawlicki przechodzi do zespołu żużlowego Enea Falubazu Zielona Góra

W czwartek klub żużlowy Enea Falubaz Zielona Góra ogłosił, że 29-letni Piotr Pawlicki, wychowanek Unii Leszno, dołączył do ich drużyny. W poprzednim sezonie Pawlicki był zawodnikiem Betard Sparty Wrocław, dzięki czemu ta drużyna uplasowała się na drugim miejscu w ekstralidze.

Sam zawodnik wyjawił swoje plany na nadchodzący sezon. Skupia się na dostarczaniu jak najwięcej radości fanom z Zielonej Góry podczas meczów. Pawlicki czuje się dobrze na torze w Zielonej Górze i często ma tam udane występy. Zapowiedział też, że w nowym sezonie zespół, w którym teraz jest zawodnikiem, będzie miał wszystko, aby osiągnąć naprawdę dobry wynik.

Piotr Pawlicki to zawodnik o niebagatelnych osiągnięciach. Zdobył tytuły indywidualnego mistrza i wicemistrza świata juniorów. Odnosił sukcesy zarówno indywidualnie, jak i w drużynie juniorskiej, zdobywając złote i srebrne medale mistrzostw świata. W dorosłych zawodach dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium drużynowych mistrzostw świata.

Z Unią Leszno, gdzie odnosił największe sukcesy ligowe, aż pięć razy zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski. W 2018 roku został również indywidualnym mistrzem kraju.

Dyrektor sportowy zespołu Enea Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz, pochwalił Pawlickiego, twierdząc, że nadal należy on do czołówki polskich żużlowców.