Nowy sondaż prezentuje zaciętą walkę dwóch głównych partii politycznych

Według najnowszego raportu opracowanego przez firmę Research Partner, jeśli wybory parlamentarne miałyby miejsce najbliższej niedzieli, to Zjednoczona Prawica cieszyłaby się największym poparciem – 30,3% ankietowanych wskazało, że oddałoby na nią swój głos. Niemal identyczną ilość poparcia zanotowano dla Koalicji Obywatelskiej.

Sondaż przeprowadzony przez panel Ariadna na zlecenie Research Partner pokazuje, że obecnie najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica. Poparcie dla tej partii wyniosłoby 30,3% wszystkich głosujących. Koalicja Obywatelska jest tuż za nią, ciesząc się poparciem 30,1% respondentów.

Na trzecim miejscu w rankingu popularności znalazła się koalicja Polski 2050 i PSL. Te partie zdobyły zaufanie 13,5% ankietowanych. W parlamencie znalazłyby się również Lewica oraz Konfederacja, które uzyskały odpowiednio 10,1% i 6,7% głosów badanych.

Wyniki sondażu wskazują również, że Bezpartyjni Samorządowcy mogliby liczyć na 2,2% poparcia. Dodatkowo, 6% respondentów nie jest pewnych, na którą partię oddałoby swój głos.

Research Partner podkreśla również, że zaangażowanie Polaków w życie polityczne mogłoby przynieść rekordową frekwencję w nadchodzących wyborach samorządowych i europejskich. Obecnie, aż 76% Polaków zadeklarowało gotowość do udziału w wyborach parlamentarnych, przy czym 57,4% zdecydowanie zamierza głosować, a 18,9% raczej skłania się ku udziałowi w wyborach.