Decyzja AZ Alkmaar: Kibice nie pojadą do Warszawy na mecz z Legią, obawiając się o swoje bezpieczeństwo

Mecz rewanżowy Ligi Konferencji pomiędzy AZ Alkmaar a Legią Warszawa, który zaplanowany jest na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, będzie musiał obejść się bez obecności kibiców holenderskiego klubu. Decyzję o braku sprzedaży biletów na to spotkanie podjęły władze AZ Alkmaar, przez co fani tej drużyny nie będą mieli możliwości wsparcia swojego zespołu z trybun.

Komunikat wydany przez AZ Alkmaar tłumaczy, że taka decyzja została podjęta ze względu na obawy o bezpieczeństwo podróżujących kibiców. Klub ten wyraźnie daje do zrozumienia, że jest zaniepokojony możliwością powtórzenia nieprzyjemnych wydarzeń dla swoich sympatyków.

Warto przypomnieć incident, jaki miał miejsce po pierwszym meczu rozgrywanym w Alkmaar. Doszło tam do spięcia pomiędzy miejscowymi służbami ochrony i policją a piłkarzami oraz pracownikami drużyny z Warszawy. W wyniku tych napięć fizyczne obrażenia odniósł prezes Legii, Dariusz Mioduski. Ponadto, dwaj piłkarze: Radovan Pankov i Josue zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

Kwestia bezpieczeństwa była już wcześniej podnoszona przez kibiców Legii, którzy skarżyli się na nieodpowiednie traktowanie i dyskryminację ze strony policji w Alkmaar. Wydaje się, że obecne decyzje są odwzajemnieniem tych obaw, a AZ Alkmaar chce uchronić swoich sympatyków przed podobnymi doświadczeniami na terenie Warszawy.