Podejrzenie nieumyślnego spowodowania śmierci wobec hokeisty, którego łyżwa przyczyniła się do tragedii na lodzie

Wielka Brytania obiegła niedawno wiadomość o aresztowaniu gracza hokeja na lodzie, który jest podejrzany o niechcące spowodowanie śmierci Adama Johnsona, zawodnika z USA. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia w trakcie meczu, szyja Johnsona została skaleczona łyżwą. Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce 28 października, podczas meczu rozgrywanego w Sheffield.

Służby policyjne z South Yorkshire nie ujawniły do tej pory ani imienia ani wieku podejrzanego. Śledztwo dotyczące tego tragicznego incydentu zostało natychmiast wszczęte – wynika z informacji udzielonych przez nadinspektora Rebecca Horsfall.

Adam Johnson, 29-letni hokeista, był zawodnikiem drużyny Nottingham Panthers i brał udział w meczu przeciwko Sheffield Steelers. Zapis wideo z meczu ukazuje moment, gdy Johnson prowadzi krążek w kierunku bramki drużyny przeciwnej. Matt Petgrave, 31-letni zawodnik z drużyny Steelers próbował go powstrzymać, jednak doszło do kolizji z innym hokeistą. W czasie upadku, lewa łyżwa Petgrave’a skaleczyła szyję Johnsona. Po tym incydencie, Petgrave natychmiast stanął na nogi, a Johnsonowi pomagano zejść z lodowiska, przy czym biel jego koszulki została przekreślona krwawymi plamami. Niestety, mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, Johnsona nie udało się uratować.