Za niezadowalające oceny zamordowali nauczycielkę!

Podczas procesu Jeremy Goodale, nastolatek w wieku 18 lat, usłyszał wyrok dożywotniego więzienia z możliwością wcześniejszego zwolnienia po odsiedzeniu minimum 25 lat. Wina oskarżonego wynikała z zarzutu zabicia swojej nauczycielki, Nohemi Graber, za co winił wystawioną przez nią niedostateczną ocenę.

Sąd Jefferson County Courthouse w Fairfield podjął decyzję w sprawie karnej dla Jeremy’ego Goodale’a w środę 15 listopada. Zbrodni dokonano natomiast w kwietniu 2021 roku w okolicach Fairfield High School, szkole położonej w stanie Iowa. Tam właśnie Graber uczyła młodzież języka hiszpańskiego.

Głównym pomysłodawcą przestępstwa był Willard Miller, który obecnie ma 17 lat. Nauczycielka ustawiła mu niesatysfakcjonującą ocenę, co zdecydowanie wpłynęło na obniżenie jego średniej. Według serwisu CBS News, dwóch młodocianych spędziło dwa tygodnie planując zbrodnię.

Miller uznał, że niezadowalająca ocena była wystarczającym powodem do „nauczenia jej lekcji” i zaprosił swojego 18-letniego kolegę, aby wziął udział w planie. Nauczycielka padła ofiarą napaści w lokalnym parku, gdzie wyszła na spacer.

Chłopcy postanowili ukryć zwłoki 66-letniej kobiety na terenie parku. Plandeka, ogrodowa taczka i podkłady kolejowe posłużyły jako przykrycie.