Ustawa dotycząca in vitro: Zjednoczone wysiłki przyszłej koalicji rządzącej

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej, lider Platformy Obywatelskiej (PO), Donald Tusk, zdradził swoje plany na najbliższe tygodnie. Zgodnie z jego oświadczeniem, w środę oraz podczas kolejnych części pierwszego posiedzenia Sejmu, będą procedowane przygotowane przez niego projekty uchwał i ustaw. Szczególną uwagę poświęcił tematyce in vitro.

„Przygotowaliśmy wiele projektów uchwał i ustaw, które planujemy przedstawić do procedowania jutro oraz podczas następnych części tego inauguracyjnego posiedzenia Sejmu. Wszystko to ma miejsce w najbliższych tygodniach” – wyjaśnił Tusk podczas konferencji prasowej w parlamencie.

Zwrócił również uwagę na planowane na środę procedowanie projektu ustawy o in vitro. „Z wieloma Polkami i Polakami, udało nam się zebrać pół miliona podpisów poparcia dla tego projektu. Jutro rozpocznie się decydująca faza naszego starania o spełnienie marzeń wielu polskich rodzin o posiadaniu własnych dzieci. To jest coś, z czego naprawdę jestem dumny” – dodał Tusk.

Podkreślając znaczenie projektu, Tusk zaznaczył, że ustawa dotycząca finansowania in vitro jest wspólnym wysiłkiem całej przyszłej koalicji rządzącej.