O marzeniach

Być może czasem pojawia się pytanie, czy warto marzyć? Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne i można to zrozumieć. Ponadto pamiętajmy o tym, że każda osoba ma marzenia. Pewnie niektórzy nie są tego świadomi, ale to przecież nic nie zmienia.

Część naszego życia

Wszyscy mamy marzenia, ponieważ to nierozerwalna część naszego życia. Można też powiedzieć, że jest to wsparcie w przypadku problemów – człowiek ma cel i wierzy, że cel ten zostanie zrealizowany. Nie ma też co ukrywać, że dzięki marzeniom świat staje się weselszy i ciekawszy.

Dobrze również dokonać oceny pod innym kątem – mowa o integralnej części naszego funkcjonowania, która zarazem stanowi odrębną całość. Pamiętajmy też, że chodzi o świat piękny, dobry i wspaniałynie ma żadnych barier.

Czy marzenia mogą stanowić zagrożenie?

Warto też zastanowić się nad zagrożeniami związanymi z marzeniami – można przypuszczać, że jest to kolejna sprawa, przy której możliwe są różne poglądy. Każda osoba ma prawo do własnej oceny, ale co daje skupianie się wyłącznie na marzeniach? Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym jest to zapominanie o życiu.

Skoro wszyscy mamy marzenia, musimy doprowadzić do tego, aby marzenia pobudzały nas do działania i rozwoju. W innym przypadku mamy do czynienia z odgradzaniem się od rzeczywistości i poczuciem irracjonalnego bezpieczeństwa. Mówiąc najprostszym językiem, trzeba mieć na uwadze, że przesada jest możliwa nawet wtedy, gdy mowa o czymś dobrym – kluczowe jest podejście. Gdyby potrzeba było jakieś wskazówki, nie pozostaje nic innego jak skupić się na plusach i minusach (chodzi o realną ocenę).