Czy spora różnica wieku może zniszczyć związek?

Związek formalny czy nieformalny to prywatna sprawa, aczkolwiek czasem niektórzy o tym zapominają. Wyobraźmy sobie sytuację, w której możemy mówić o sporej różnicy wieku – spora różnica wieku to coś, co raczej jest komentowane stosunkowo często. Mając to na uwadze, warto zadać sobie pytanie, czy spora różnica wieku jest problemem?

Kiedy mówi się o różnicy wieku?

Zacznijmy od zdefiniowania sporej różnicy wieku – z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to coś, czego się nie da jednoznacznie określić. Krótko mówiąc, wszystko zależy od patrzenia na życie. Nie można też zapomnieć o tym, że zazwyczaj jest tak, iż to mężczyzna ma więcej lat. Jest to coś standardowego, aczkolwiek w pewnych przypadkach również mogą pojawić się nieprzychylne opinie.

Jak myślisz, z czego wynikają nieprzychylne opinie? Czy nie jest przypadkiem tak, że ludzie często opierają się na stereotypach? Czasem najlepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie się naukowym punktem widzenia. Wypada też dodać, że z naukowego punktu widzenia spora różnica wieku nie jest niczym nadzwyczajnym. Co więcej, tyczy się to starszych mężczyzn i starszych kobiet.

Mogą pojawić się problemy

Spora różnica wieku może stanowić pewien kłopot – wystarczy wziąć pod uwagę choćby zajście w ciążę – kobieta nie może czekać zbyt długo. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że konflikty mogą dotyczyć różnych sytuacji. Wypada także dodać, że za poważniejsze problemy uważa się różnicę dotyczącą statusu społecznego, pochodzenia, wykształcenia i zainteresowań.

Istotne jest też to, że konflikt to coś, czego raczej nie da się uniknąć. Można też powiedzieć, że kluczowe znaczenie mają źródła konfliktów – nie wszyscy do siebie pasują. Do tego dochodzą sposoby, dzięki którym możemy sobie poradzić z konfliktami. Sposoby na radzenie sobie z kłopotami to temat na długą opowieść.