Co wiemy o mózgu?

Czy zastanawiamy się nad tym, co wiemy na temat mózgu? Można odnieść wrażenie, że wiedza na temat mózgu to coś, z czym mogą być niemałe kłopoty.

Czas sprawdzić wiedzę!

Na wstępie wypada podkreślić, że informacje dotyczące mózgu to temat na bardzo długą opowieść, także niełatwo do wszystkiego nawiązać. Można też powiedzieć, że ten tekst, to tylko namiastka wiedzy. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że najistotniejsza jest świadomość – kiedy nie wiemy, czego się spodziewać, trudno mówić o jakiejś reakcji.

Weźmy może sobie za przykład zmęczenie – brak energii to po pewnym czasie coś zupełnie normalnego. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba szybko działać. Od razu może pojawić się pytanie, co w takich przypadkach warto zrobić? Pytanie to może sprawiać niemałe trudności, ale sytuacja jest stosunkowo prosta – źródłem energii dla mózgu są cukry proste (choćby glukoza i fruktoza).

Warto też zatrzymać się przy rozwoju mózgu – rozwój mózgu to coś, co ma miejsce nieustannie! Dobrze też mieć na uwadze, że mózg rośnie mniej więcej do oficjalnej pełnoletności. Zaprzestanie wzrostu nie oznacza zaprzestania rozwoju! Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że mózg jest mięśniem. Jak się można domyślić, przy każdym mięśniu, wskazane są treningi. Gdyby ktoś potrzebował konkretów, nie pozostaje nic innego jak rozejrzenie się za jakimiś łamigłówkami.

Na koniec coś, co może szokować – z czym kojarzy się nauka języków obcych? Można przypuszczać, że nauka języków obcych kojarzy się wyłącznie z szansą na zrozumienie ludzi mówiących w określonych językach. Skupienie na zrozumieniu nie jest dziwne, ale wypada również pamiętać o koncentracji. Tak, nauka języków obcych ma pozytywny wpływ na koncentrację.

Co sądzisz o przedstawionych informacjach?