Co decyduje o sympatii?

Jakby nie patrzeć, nie wszystkie osoby cieszą się sporą sympatią. Niektórzy mogą powiedzieć, że to nic zaskakującego i jak najbardziej można się z tym zgodzić. Z drugiej strony warto jednak zadać sobie pytanie, o co chodzi?

Nic nie dzieje się bez powodu

Mówiąc najprostszym językiem, zawsze znajdziemy jakiś powód (i to może nawet niejeden). Co więcej, możemy usłyszeć, że naukowcy wiedzą, dlaczego niektóre osoby cieszą się sporym zainteresowaniem, a inne o takiej sytuacji mogą jedynie pomarzyć.

Na ten temat można rozmawiać bardzo długo, także skoncentrujemy się na przykładach.

Czas na konkrety

Jednym z przykładów jest naśladowanie. Niewykluczone, że brzmi to dziwnie, ale tak – naukowcy twierdzą, że naśladowanie przynosi sympatię. Argument jest prosty – lubimy ludzi, w których możemy się przejrzeć.

Wśród przykładów można też znaleźć bycie osobą pozytywną. Nawiasem mówiąc, jest to przykład, który w żaden sposób nie powinien zaskakiwać – wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której rozmawiamy z kimś, kto często jest negatywnie nastawiony. Uczucia związane z taką rozmową to coś, o czym chyba nie trzeba nawet mówić.

Pewnie wielokrotnie można usłyszeć o tym, że należy się uśmiechać. Takie stawianie sprawy jest jak najbardziej zgodne ze stanem faktycznym. Ponadto uśmiech ma znaczenie nie tylko w kontekście spotkania twarzą w twarz! Uśmiech ma mieć znaczenie nawet wtedy, kiedy rozmawiamy z kimś za pomocą komunikatora (w tym momencie chodzi o awatar).

Przytoczone przykłady to dowód na to, że trzeba zastanowić się nad swoim stylem życia. Można też powiedzieć, że wprowadzanie zmian nie jest tak trudne, jak może się wydawać.