Ból pleców

Co robić, kiedy dokucza ból pleców? Najprościej powiedzieć, że należy udać się do lekarza i oczywiście jest to podstawa. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że zdarzają się różne sytuacje – może zdarzyć się tak, że na wizytę trzeba będzie trochę poczekać.

Jak boli!

Wypada też podkreślić, że ból pleców to problem, o którym słyszy się naprawdę często – szacuje się, że ponad 80% Polaków dotyka ten kłopot. Rzecz jasna w różnych momentach życia.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o różnych objawach. Zresztą wystarczy uwzględnić, że można mówić o tępym pobolewaniu i ostrych bólach czy skurczach mięśni. Dobrze także mieć na uwadze, że u większości osób mamy do czynienia z sytuacją przejściową. Naturalnie trudno jednak powiedzieć, jak długo będzie trwała ta sytuacja – może chodzić o kilka dni, jak i kilka tygodni.

W ten sposób dotarliśmy do złagodzenia bólu pleców – złagodzenie bólu może okazać się znacznie prostsze, niż sądzi wiele osób. Uwzględnijmy choćby lodowaty okład – co powiesz na taki okład? Okład ten powinno stosować się, co jedną lub dwie godziny. Dobrze też mieć na uwadze dbanie o aktywność. Można odnieść wrażenie, że dbanie o aktywność to temat ignorowany lub taki, o którym się zapomina. Trudno też powiedzieć, z czego to wynika – w końcu często mówi się o tym, że aktywność jest ważna. Oczywiście nie można przesadzić (przez przesadę należy rozumieć unikanie niezbędnych ćwiczeń).

To rzecz jasna tylko przykłady – możliwości jest naprawdę wiele. Niektórzy mogą też dodać, że wystarczy chwilę się zastanowić.