20-letni podejrzany o przygotowanie ataku terrorystycznego w Hanowerze aresztowany przez LKA

Urząd kryminalny Dolnej Saksonii, znany również jako LKA, dokonał aresztowania 20-letniego mężczyzny w Helmstedt w zeszłym tygodniu. Jak informuje stacja radiowa NDR, mężczyzna ten jest podejrzewany o planowanie zamachu terrorystycznego, który prawdopodobnie miał miejsce na bożonarodzeniowym jarmarku w Hanowerze.

Zgodnie z dostarczonymi danymi, 20-latek wyraził zgodę na realizację planowanego ataku, co miało na celu wsparcie terrorystycznej organizacji „Państwo Islamskie” (IS). Informacje przekazane przez NDR wskazują, że jarmark bożonarodzeniowy w Hanowerze mógł być prawdopodobnym celem jego zamachu.

LKA potwierdziło, że 20-latek został zatrzymany we wtorek 21 listopada w Helmstedt i obecnie znajduje się w policyjnym areszcie. NDR podaje, że chodzi o obywatela Iraku z Saksonii-Anhalt.

W tym samym tygodniu, dwóch młodych islamistów zostało aresztowanych w Nadrenii Północnej-Westfalii i Brandenburgii. Zostali oni oskarżeni o terroryzm. Herbert Reul, Minister Spraw Wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, odnosił się do „bardzo konkretnego planu ataku na jarmark bożonarodzeniowy”.