O czym rozmawiać z dziewczyną?

Wybierasz się na randkę i zastanawiasz się nad tym, jakie tematy do rozmów są warte poruszenia? To zrozumiałe, zrozumiały jest też stres. Z drugiej strony sprawa jest stosunkowo prosta – trzeba być sobą. Takie podejście może zdawać się mało atrakcyjne, ale to jedyne wyjście.

Bycie sobą nie oznacza zainteresowania

Warto również podkreślić, że bycie sobą nie jest równoznaczne z zainteresowaniem – kłamstwa nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Owszem, można w ten sposób zrobić dobre wrażenie, ale co będzie dalej? Pytanie teoretycznie oczywiste, a czy tak też jest w praktyce? Zdaje się, że mogą pojawić się ogromne wątpliwości. Można też podejrzewać, że duże znaczenie ma nastawienie. Wydaje się, że dla niektórych mężczyzn liczy się tylko to, co tu i teraz. Stawianie na przelotną znajomość to coś, co brzmi atrakcyjnie, ale to nic innego jak nieliczenie się z cudzymi uczuciami. Możliwe jest też to, że obie strony zainteresowane są niezobowiązującymi spotkaniami. Taka sytuacja jest uczciwa, aczkolwiek nie możemy zapomnieć o ryzyku – może zdarzyć się tak, że w pewnym momencie układ przestanie komuś pasować.

Nieograniczone zainteresowania

Pamiętajmy również o stereotypach – można odnieść wrażenie, że stereotypy czasami wpływają na nasze podejście. Najbardziej klarowny przykład to chyba piłka nożna – wydaje się, że są osoby, dla których kobieta i piłka nożna to połączenie nierealne. Niemniej kobieta może interesować się piłką nożną. Co więcej, nie chodzi o mocno ograniczoną wiedzę – zainteresowania ludzi to temat, w przypadku którego trudno mówić o ograniczeniach.