Chcę być szczęśliwy

Jesteś osobą nieszczęśliwą i zastanawiasz się nad tym, co należy zrobić, aby sytuacja uległa zmianie? Można przypuszczać, że jest to sprawa, nad którą zastanawia się niejedna osoba. Oczywiście trudno mówić o jakimś idealnym rozwiązaniu, ale zawsze można pokusić się o sugestie.

Mam mnóstwo problemów

Ktoś może zapytać, jak być szczęśliwą osobą, gdy ma się mnóstwo problemów? Kiedy pojawiają się kłopoty, nie ma się z czego cieszyć – to jasne. Warto jednak zadać sobie pytanie, co mogę powiedzieć na temat swojej sytuacji? Rzeczywistość przedstawia się tak, że ludzie mają tendencję do wyolbrzymiania swoich niepowodzeń. Takie stawianie sprawy nie wszystkim może się podobać, ale to jest rzeczywistość – z faktami się nie dyskutuje.

Zmiana nastawienia

Czy wiesz, że pozytywne myślenie może przełożyć się na poprawę samopoczucia? Skupianie się na niedostatkach jest równoznaczne, z tym że człowiek zapomina o pozytywach. Ważne jest też to, że plusy mogą wiązać się z minusami – czasem można usłyszeć, że coś mogło skończyć się gorzej. Szukanie plusów to temat, w przypadku którego nie należy się ograniczać.

Czy lubisz siebie? To pytanie może brzmieć dziwnie, ale nic dziwnego nie ma – skupianie się na minusach to myślenie o sobie źle. Jeżeli chcesz się zmienić – nie doszukuj się wad i pielęgnuj zalety. Niektórzy mogą powiedzieć, że to nic specjalnego, ale takie stawianie sprawy to błąd – omijanie wad i koncentrowanie się na możliwościach to diametralna zmiana. Oczywiście zawsze można przesadzić (nikt nie jest bez wad i dobrze o tym pamiętać).

Jedna z piosenek Sylwii Grzeszczak odnosi się do radości z małych rzeczy i trzeba przyznać, że to nie są tylko słowa. Drobiazgi mogą wydawać się mało istotne, ale poprawę nastroju może zapewnić dosłownie wszystkochoćby miłe słowo czy uśmiech. Zdaje się, że ludzie czasem nie wiedzą, jak duże znaczenie mają drobne gesty.

Przykładów można wymienić jeszcze sporo, ale to nie ma większe znaczenia – liczy się świadomość. Warto również mieć na uwadze, że nie chodzi o jakieś skomplikowane działania.