Sport łączy mężczyzn!

Często mówi się o tym, że ktoś tylko i wyłącznie ogląda sport. Jeśli oglądanie sportu zajmuje sporo czasu, możemy mówić o czymś niepokojącym, ale spójrzmy teraz na sprawę inaczej. Spójrzmy z perspektywy, która często może być pomijana.

Co się dzieje?

Można odnieść wrażenie, że wielokrotnie brakuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego ktoś interesuje się sportem? Rzecz jasna nie ma jednej odpowiedzi, ale na pewno warto przyjrzeć się męskiej psychice – czy nie jest przypadkiem tak, że męska psychika w znacznej części opiera się na rywalizacji? Oczywiście nie tylko mężczyźni śledzą zmagania sportowe, ale nie będzie chyba przesadą, jeśli uzna się, że mężczyźni są w przewadze (i w ogóle cały tekst będzie dotyczył mężczyzn). Do tego można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym między fanami tej samej drużyny mamy pewną więź. Być może jest to trudno zrozumieć, ale to nie powinno mieć znaczenia – najważniejsze są fakty. Wypada też dodać, że niejednokrotnie jest tak, iż musimy tłumić emocje. Dzieje się to z różnych względów i na koniec gdzieś emocje muszą znaleźć ujście. Można też powiedzieć, że stadion jest bardzo dobrym miejscem, aby pozbyć się nagromadzonych myśli.

Trzeba też uczciwie przyznać, że możemy mówić o pewnym stylu życia. Często opowiada się o idolach dzieci, ale czy idole są wyłącznie w wieku dziecięcym? Można przypuszczać, że jest to temat, w przypadku którego pojawiają się różne odpowiedzi. Z drugiej strony najważniejsze są fakty – idoli szuka się w każdym wieku.

Co by nie mówić, widać wyraźnie, że nie można rozmawiać wyłącznie o oglądaniu sportu. Do tego trzeba pamiętać o tym, że ten tekst nie odnosi się do wszystkiego.

Informacje na różne tematy dostępne są także pod tym linkiem.