Popielata odmiana koloru blond – dla kogo będzie odpowiednia?

Nie od dzisiaj wiadomo, że blond nie musi oznaczać jednobarwnych i nijakich włosów. Dzięki szerokiej gamie produktów do koloryzacji dostępnych na rynku kosmetycznym, kolor blond może przyjąć wiele różnych form i odcieni. W ostatnich sezonach na szczególne uznanie zasługuje tzw. popielaty blond, który swoją wielowymiarowością i elegancją przyciąga spojrzenia. Ale komu tak naprawdę pasuje ta koloryzacja?

Zastanawiasz się, czym jest popielata farba blond? To dosyć prosty do zidentyfikowania odcień blondu, który charakteryzuje się wyraźnie szarym, srebrnym albo czasem nawet siwym podtonem. Chociaż w wielu przypadkach takie farby są jasne, nie brakuje także średnich czy ciemnych odmian blondu z popielatymi tonami. Jeśli szukamy farby blond właśnie w tym stylu, możemy kierować się oznaczeniami (cyfra 1 lub litera A po przecinku odpowiada za popielate odcienie) lub nazwami nadanymi przez producenta.

Odcień popielatego blondu staje się szczególnie widoczny pod sztucznym światłem lub w promieniach słońca. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy tutaj wybrać zarówno typowe blondy, jak i takie odcienie, które wyglądają na siwe. Szarość tego rodzaju włosów jest obecnie bardzo modna i zdobywa uznanie zarówno na światowych pokazach mody, jak i na ulicach miast.

Popielaty blond sprawdzi się przede wszystkim u kobiet o chłodnym typie urody, zwłaszcza tych z jasną karnacją. Jeśli Twoja skóra ma wyraźny szary lub niebieski podton, albo jest porcelanowa, ten kolor blond doskonale podkreśli twoje rysy twarzy. Dodatkowo będzie się dobrze komponować z jasnymi, niebieskimi lub szarymi oczami, wydobywając ich pełnię koloru oraz blask.

Ale jak osiągnąć popielaty odcień blondu? Mimo że jest to bardzo elegancka i modna koloryzacja, to jednak nie obędzie się bez rozjaśniacza, co niestety wiąże się ze stosowaniem silnych środków chemicznych. Ich działanie może wysuszyć włosy i narazić je na łamanie, dlatego ważne jest, aby zadbać o odpowiednią pielęgnację zarówno przed, jak i po farbowaniu. Dzięki temu wspomożemy regenerację włosów i przyczynimy się do dłuższego utrzymania intensywnego pigmentu.

W pielęgnacji bardzo ważne są tzw. fioletowe płukanki i szampony, które neutralizują kolory i ochładzają odcień na włosach. Przy popielatym blondzie takie produkty są niezbędne, aby utrzymać szarą lub srebrną poświatę, ponieważ z biegiem czasu na pasmach mogą zacząć być widoczne ciepłe, a czasem nawet żółte refleksy.