Dlaczego kochamy koty?

Z pewnością spora część z nas kocha koty. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ale warto zadać sobie pytanie, co jest powodem tej miłości?

Powodów jest wiele

Niektórzy mogą powiedzieć, że miłość do kotów objawia się z wielu powodów i naturalnie jest to coś, z czym nie sposób polemizować. Niemniej jednak zawsze można próbować znaleźć coś, co widać stosunkowo często.

Świetnym przykładem jest choćby charakter. Można też dodać, że wszystkie koty potrafią wpływać na ludzi. Zresztą wystarczy spojrzeć na kocie mordki – pewnym mordkom niełatwo się oprzeć. Pamiętajmy też o tym, co dzieje się, gdy człowiek unika zalotów – mamy wtedy do czynienia z prawdziwie dramatycznymi chwytami. Krótko mówiąc, rozpoczyna się niszczenie tego, co jest w pobliżu. Rzecz jasna takie podejście nikomu się nie podoba, ale czy to jakoś znacząco zmienia nastawienie do kotów?

Nie ma też co ukrywać, że koty są urocze. Niektórzy mogą również powiedzieć, że oglądanie kotów to świetny sposób na poprawę humoru. Poprawa humoru to coś, z czym trudno się nie zgodzić, ale warto pamiętać o czymś jeszcze – kotami łatwo się zauroczyć. Znaczenie mogą mieć także spacery – mnóstwo ludzi lubi spacerować z psami, ale realia są takie, że obowiązek ten może okazywać się czasem męczący. Przy kotach spacery nie są potrzebne i co za tym idzie, możemy mówić o atucie. Powodów jest jeszcze wiele, ale zatrzymajmy się już tylko przy mruczeniu – kocie mruczenie można określić jako coś absolutnie kojącego. Co więcej, są badania, które wskazują na to, że kocie mruczenie może ustabilizować nerwy oraz obniżyć stres i ciśnienie we krwi.

Co sądzisz o kotach? Jaki masz stosunek do tych zwierząt?